+3 oy
21 gösterim
Bilim kurgu hikayeleri kategorisinde (188,690 puan) tarafından

                            Ateş'in yazdığı kitap 'Görünmez Kız' ın yeni bölümü ve bir peri. Odama gider gitmez kitabıma devam etmeye karar verdim. Masama geçtim elime kağıt ve kalem alıp yazmaya başladım. 
"B-bilmiyorum kızım" Dedi Amaya. O da kızı Katrina kadar şaşırmıştı. Bir müddet boyunca ölümcül bir sessizlik içinde öylece durdular. Sanki onlarla birlikte tüm dünya durmuştu. Dışarıda oynayan çocukların sesleri, araba sesleri... hepsi bir anda durmuştı. Ve bu ölümcül sessizliği sonunda Katrina bozdu. 


"Anne o kadının dediği gibi biz büyücü olabilir miyiz? " Dedi bu dediğine kendi de inanmıyordu aslında. 


"Bilmiyorum kızım. Bende bu yaşadıklarımızdan hiçbir şey anlamadım. Ne yapacağımızı da bilmiyorum. " Dedi Amaya. Hâlâ hareket etmiyordu. 


"Bu bir rüya olabilir mi anne? " Dedi Katrina. 


"İkimiz de aynı rüyayı göremeyiz herhalde" 


"Evet ama ne yapacağız. " Dedi Katrina sinirlenmeye başlamıştı. Ağlayacak gibi oluyordu. Tam bu sırada bir kadın önlerinde belirdi. Beyaz tenli, siyah küt kesim saçları vardı, mavi-yeşil karışımı gözleri vardı. Hafif tombuldu. Ayak bileğine kadar uzanan mavi, üzerinde beyaz yıldızlar bulunan bir elbisesi vardı. Huni şeklindeki şapkasıda aynı desendeydi. Elinde uzun bir değnek vardı. Meşe ağacından yapılmış sapında yıldız desenleri vardı. 

Diğer yarısı ise ejderha kanı ağacından yapılmıştı. 


"Gerçekten çok özür dilerim. " Dedi kadın. 


"Ne için özür diliyorsunuz ki?" Dedi Katrina bu olanlardan sonra çok daha az şaşkın bir şekilde. 


"Amaya'yı yanlışlıkla ben bu hâle getirdim. Biri ne yaptığı kötülük sonucunda haddini bildirmek için sihir yaptığım sırada Amaya onun önünden geçti ve sihrim başka bir etki yaratarak Amaya'ya çarptı ve bu hâle geldi. Bu arada ben Toxin." Dedi kadın. 


"Peki bu nasıl geçer. Nasıl eski haline geri dönebilir annem. " Dedi. Katrina. 


"Zor değil. Sadace size bir harita vereceğim. Bu haritada bahsedilen ormana gideceksiniz ve oradaki Ejderha kanı ağacının bir dalını koparacaksın. Çıkan sıvıyı Amaya'nın yüzüne süreceksin. Akşama kalmadan eski hâline dönecektir. " Dedi Toxin ve bir harita uzattı. Katrina haritayı aldı. 


"Bu ormana nasıl ulaşacağız. Sihirli bir ülkede değil mi? " Dedi


"Ahh orası kolay. Annenin elini tut bakalım. " Dedi Toxin. Katrina, annesinin elini tuttuğu anda kendisini başka bir yerde buldu. Artık kırmızı kadife koltuğun bulunduğu evinin holünde değildi. 


"Buradan sonrasını size bırakıyorum. Anneni kurtarmak senin elinde Katrinacığım. Gerçekten sana yardım etmek isterdim ama konsey beni çağırdı. Annene yaptığım şey yüzünden beni cezalandıracaklar. " 


"Onun yerine bize yardım etsen. " Dedi Katrina. Toxin'in cezalandırılacağına çok üzülmüştü. 


"Böyle bir şey olamaz tatlım. Bizim kurallarımıza aykırı. Kendinize iyi bakın. Görüşürüz. " Dedi Toxin ve yok oldu 
Aniden önümde bir peri belirdi. Aynı kitapta anlattığım gibi bir periydi bu. 


"Merhaba ben Toxin. Elindeki kitap periler konseyinin kitabı. Yanlışlıkla senin eline geçmiş. O kitaba ne yazarsan gerçekleşir. Kitabı geri verebilir misin?" Dedi peri. 


"Üzgünüm Toxin ama olmaz. Bu kitap sayesinde eski halime döneceğim. Eski halime dönünce versem. Çünkü kitapta yazanları silince ortadan kaybolacağımı ya da yok olacağımı biliyorum." Dedim. 


"Ahhh peki madem. Biz insanların iyilikleri için uğraşıyoruz. Bu seferlik dediğini kabul etmek zorundayım. Görüşürüz. " Dedi Toxin ve ortadan kayboldu. O sırada sesimizi duymuş olacak ki Katrina geldi. Ne olduğunu sorduğunda ona herşeyi anlattım.
Choices:
Devamını yaz (4 oy, 100%)
Devamını yazma (0 oy)

1 yorum

+1 oy
(554,350 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi yorum
Muq olmus     .
(188,690 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim.

6,854 Hikayeler

23,763 Yorum

16,542 Alt Yorum

16,184 kullanıcı

60 Online Users
0 Member 60 Guest
Today Visits : 5016
Yesterday Visits : 34025
Total Visits : 11932339
...