+3 oy
30 gösterim
Bilim kurgu hikayeleri kategorisinde (12,300 puan) tarafından

image


Selam! Yine ben... Biliyorum uzun zamandır yazamadım. Kusura bakmayın. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim Sabah uyandım. Aslında hiç uyanmak istememiştim. Çünkü benim içim bir kabus başlıyordu. Allah'tan dün yatmadan önce soru cevap videomu silmiştim. Neyse kalktım. Üstümü değiştirdim. Üstüma siyah, kapişonlu bir sivit (kusura bakmayın. Aniden nasıl yazacağımı unuttum :)) altıma ise siyah kilotlu çorap üstüne siyah kot giydim. Kahvaltı yapmadan önce çantamı son kez kontrol ettim. Kahvaltımı yaptıktan sonra üstüme yine siyah kot bir ceket aldım anahtarımı cebime kattım. Ayakkabımı giydim. Tek omzuma da çantamı attım ve evden çıktım. Telefona bakarak ilerliyordum. 

Sonunda okulun bahçesine ya da kabusuma giriş yapıyordum. Oyalana oyalana okulun kapısından girdim. Sonra daha da çok yavaşladım ve bir kat çıktım. İkinci katta daha da yavaşladım. Ve son katı çıkarken resmen ayaklarımı sürüye sürüye çıkıyordum. Veee sınıfa girdim... *Süpriz*Sınıftakiler hemen hoşgeldin, bir şey ister misin?, nasılsın?,istersen yanıma geçebilirsiniz vb. şeyler söylemeye başladılar. Normalde kimse benle konuşmaz. Benim acayip bir insan olduğumu söylerler. Anlaşılan Elmas her şeyi göstermiş. Şimdi sınıfın tüm ilgisi ona değilde bana kaydığı için küplere binmiştir... Diyecektim ki yanıma Elmas geldi. Kolunu benim koluma geçirdi ve"Ne'haber kanka. " Dedi gülerek. Ben ona garip garip bakarak ondan kurtulmaya çalışırken yetimhanede ki arkadaşım (ne diyeceğimi bulamadım. Aslında pek arkadaş sayılmayız da neyse) geldi ve beni çağırdı. Tabi başka sınıfların sınıfa girmesi yasak olduğundan kapıdan çağırmıştı. Normalde gitmezdim ama buradan kurtulmak için"Üzgünüm ama gitmem lazım. Beni çağırıyorlar. " Diyerek hızla kapıya yöneldim. "Yaa Rüya neredesin sen? Yetimhanedekiler seni çok merak ettiler. " Dedi kız"Beni çok da umursuyorlar da" Dedim sessizce ve sesli bir şekilde devam ettim " Ben artık kendi başımın çaresine bakacak yaşa geldim. Bu yüzden yetimhanede kaçtım ve evimi bulmanız im-kan-sız. Şimdi müsaadenle derse gitmem lazım... Bu arada yetimhanedekilere söyle de beni merak etmesinler" Dedim son cümlede alaycı bir şekilde. Ve sınıfa girdim. Tam o anda da zil çaldı zaten. 

Sınıfta yer değişikliği yapıldı vee tahmin edin kiminle oturdum.... Doğru Elmas. Bir de kendisi istedi. Hoca da şaşırdı ayrıca yetmezmiş gibi bunun ikimiz içinde iyi olacağını ve itiraz istemediğini söyledi. Allahım ne yapacağım bem yaa. Neyse okul o kadar zor bitti ki diğer yerleri anlatırsam. Oho-oo sınırı aşarız. İşte okul bitince eve geldim her zaman yaptığım şeyleri yaptım ve yattım. Gerçekten yetimhaneden kaçışımın ilk günü iğrenç geçmişti. 
Choices:
Devamını yaz
Devamını yazma

2 Yorumlar

+1 oy
(264,430 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi yorum
Bence aşırı güzel olmuş
(12,300 puan) tarafından
Çok teşekkür. Ederim. ❤❤❤
0 oy
(1,157,270 puan) tarafından
Mükemmel olmuş yaa çok güzel 
(12,300 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. ❤❤❤

6,854 Hikayeler

23,763 Yorum

16,542 Alt Yorum

16,184 kullanıcı

63 Online Users
0 Member 63 Guest
Today Visits : 5038
Yesterday Visits : 34025
Total Visits : 11932361
...