+5 oy
52 gösterim
Bilim kurgu hikayeleri kategorisinde (28,300 puan) tarafından

image

Okula doğru hızlı bir şekilde ilerliyordum. Aniden bir kız yanıma geldi. 


"Merhaba Rüya. Fotoğraf çekilebilir miyiz? " Diye sordu. Mecbur kabul ettim. Bu arada size söylemeyi unuttum. İnstagram'da 3 milyona yakın takipçim var. Tabii sınıftakiler bunu bilmiyor. Neyse sınıfa girdim. Tahta açıktı ve sınıftakiler bir şeyler izliyordu. Ben bu videoyu izlemiştim. Bana yapılan bir editti (Öyle bakmayın. Sırf merakımdan bakmıştım). Hemen gidip videoyu kapattım. 


"Neden kapattın yaaa. " Dedi Elmas; sınıfın süslü ve kendini beğenmiş kızı. 


"Seni ilgilendirmez Elmas. " Dedim 


"Ne demek ilgilendirmez? O videoyu ben açmıştım ve izliyorduk. " Dedi Elmas sinirle. 


"Demek ki sizin görmemeniz gereken bir şey varmış. " Dedim ve sırama geçtim. Elmas tam bana doğru geliyordu ki hoca geldi. Mecbur sırasına geçti. 


Elmas'ın eve gidince o videoyu izleyeceğinden adım gibi emindim. Bu yüzden okulun bitmesini istemiyordum. Ve eğer izlerse ve bunu sınıfa gösterirse üstüne bir de instagram hesabımı bulursa hiç iyi olmazdı. Çünkü instagramdan bir soru cevap videosu paylaşmıştım ve orada annem ile babamın olmadığını söylemiştim ki bunu doğal olarak sınıftakiler bilmiyordu. 


~~~~~~~~~~~~~


Son zil de çaldı. Yetimhanenin yolunu tuttum. 

Dalmış ilerlerken aniden bir el omzuma dokundu. Arkama baktığımda gördüğüm kişi ile şok oldum. Bu Elmas'tı. Neden şok olduğuma gelirsek.. Kendini herkesten üstün sandığı için kimseye dokunmaz. Herkesten iğrenirdi.


"Ne var? " Dedim bunalmış bir şekilde. 


"O videoyu izlediğimde ne olduğunu göreceğiz. " Dedi ve gitti. Sanki dertlerim yetmiyormuş gibi bir de bu çıktı başımıza. 


~~~~~~~~~~~~~


Yetimhaneye geldiğimde direk odama çıktım. Eşyalarımı topladım ve valizimi yatağın altına koydum. Cüzdanıma baktım. Şuana kadar biriktirdiğim paralarla tam 10.000 lira vardı. Bize yetimhanede haftalık harçlık veriyorlar. Zaten anca 10 kişi falan vardır. Ve ben harçlıklarımı kolay kolay harcamam.


~~~~~~~~~~~~~


Akşam 5.00'te yemeğe indim. Hızlıca yemek yiyip odama çıktım. Üstümü değiştirdim. image

Üstüme bunuimage

Altımada bunu geçirdim. Siyah spor ayakkabı giydim saçımı at kuyruğu yaptım ve beklemeye başladım. Akşam saat 8.00'de herkes odasına gidiyordu. Bu yüzden 8'e kadar beklemem gerekiyordu. Uzun zamandır bu yetimhanede olduğum için yaklaşık 20.000 liram vardı. 10.000 lirasıyla zaten bir ev almıştım. Sadace yetimhaneden kaçacağım günü bekliyordum. 


~~~~~~~~~~~~~


Sonunda saat 8.05'ti. Hemen valizimi yatağın altından çıkardım. 


image

Üstüme bu ceketi geçirdim. Telefonu ve anahtarı cebime atıp hızlıca odadan çıktım. 


2 Yorumlar

+4 oy
(317,620 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi yorum
Mükemmel olmuş 
(28,300 puan) tarafından
Teşekkür ederim. ❤❤❤
+3 oy
(1,195,900 puan) tarafından
Çok iyi olmuş yaa❤️
(28,300 puan) tarafından
Teşekkür ederim. ❤❤❤

7,085 Hikayeler

25,034 Yorum

19,118 Alt Yorum

16,294 kullanıcı

62 Online Users
0 Member 62 Guest
Today Visits : 3161
Yesterday Visits : 23835
Total Visits : 13133049
...