+4 oy
88 gösterim
Tarihi hikayeler kategorisinde tarafından
Lütfen( Falcının Elindeki Kağıt ) ve (Falcının Elindeki Kağıt 2)'yi okunmadan bu bölümü okumayınız. Zaten biraz aşağılara indiğinizde o bölümleri göreceksiniz. Okuduğunuz için teşekkürler...

Kına günü gelmişti. Bütün hazırlıklar yapıldı. Akşam oldu ve herkes kınanın olduğu yere

gitti. Ayhan da güzel bir elbise giyip oraya gitti. Ayhan'ı görenler çok şaşırmışlardı. Ayhan onlara cin gibi bakınca şaşkınlıkları söndü. Köyün bekar kızları ellerine mum alıp gelinin etrafında dönmeye başladılar:

                   ...............

Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar... (Gerisini pek bilmiyorum)

                   ...............

Ayhan Halime'nin yanına gelip mendil uzatır"Al Halime, ağladığında gözyaşlarını buna sil, bu mendile sümkür." Halime ağlamaya başlar ve mendille gözyaşlarını silip sümkürür. Ayhan,"Halimeciğim, ver de o mendili çöpe götüreyim, sana yeni mendil vereyim." Halime gözyaşlarını silerek gülümser. Kayınvalidesi de eline kınayı sürdükten sonra hepsi oynamaya başlar. Kına böyle devam eder. Ayhan da gizli gizli kınadan kaçarak cadıya gider. "Cadı anne, mendili getirdim. Artık büyüyü yap!" "Şimdi değil kızım, tam onların düğünü başlarken bu büyüyü yapıcaz. Düğündeki herkes göz yanılsamasına uğrayıp etrafı boş görecekler. Gerisini de düğün zamanı küremden izleyeceğiz." Sen en iyisi git şimdi Halime pisliğine sor düğün ne zaman diye. Ona göre büyümüzü hazır ederiz." "Tamam Cadı anne, sen nasıl istiyorsan." Ayhan kınaya geri döner. Halime, ona özel yapılan bir köşede oturmuştur. Ayhan hemen yanına gelir."Halime, ben bu kınada oynamayı çok sevdim. Düğününe gelmeyi de çok isterim. Sizin düğün ne zaman? (DENİZİN ORTASINDA)" "Yarın yapıcaz düğünü de. Birbirimizi o kadar sevdik ki, bir an önce birbirimize kavuşmak istiyoruz Ayhan. Artık darısı başına." "Tamam işim olmazsa belki gelirim." Ayhan içinden söyenir: "Birbirlerini sevmişler de kavuşmak istiyorlarmışmış da, Seyhan benim olucak. O beni sevicek, sen ise acılar içerisinde kıvranacaksın." Ertesi gün düğün vakti gelir.

Yorumunuz

Fotoğraf yükle:

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Üç artı iki = kaç eder? Rakamla yazınız
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6,770 Hikayeler

23,543 Yorum

16,318 Alt Yorum

16,170 kullanıcı

74 Online Users
0 Member 74 Guest
Today Visits : 15048
Yesterday Visits : 29539
Total Visits : 11758168
...